Drugie życie ciuchów - lumpeksy
Lumpeksy w dzisiejszych czasach oferują coraz więcej odzieży wysokiej jakości w przystępnych cenach. T-shirt z zeszłorocznej kolekcji popularnych marek można tam kupić za ułamek ich pierwotnej ceny. Bardzo często takie ciuchy noszą minimalne i znikome ślady użytkowania o ile w ogóle. W takich miejscach łatwo zauważyć, ze często przepłacamy za markę, a nie za jakość. Nie raz zdarzyło mi się kupić jakiś markowy ciuch, który okazał się być po prostu złej jakości i po kilku praniach nadawał się co najwyżej na szmatę. Może mam pecha do tego typu spraw, ale cóż. Kupując w ciucholandzie mamy pewność, że ciuch nie skurczy się w praniu, ani że jest źle uszyty.
Szata zdobi człowieka
Nie szata zdobi człowieka. Jednak ciuchy to dla wielu osób sposób wyrażania siebie. Nawet nieświadomie ludzie ubierają się tak, aby w jakiś sposób pokazać światu kim są. Nie jest ważne ile się na ciuchy wydaje, ważny jest efekt końcowy i czy dobrze się w danym ubraniu czujemy. Nie jest sztuką wydać cała wypłatę na jeden ciuch, który i tak do niczego nie będzie pasował. Oczywiście są osoby o znikomym wyczuciu style, ale to też przecież jakiś styl! I tacy ludzie tez próbują coś takim ubiorem przekazać.
Bawełna- główny składnik ciuchów sportowych
Od tysiącleci bawełna służyła na obszarach o klimacie tropikalnym do wytwarzania lekkich tkanin. Podejrzewa się, że Egipcjanie znali bawełnę już 12 tys. lat p.n.e.potrzebne źródło, ślady włókien bawełnianych z ok. 7 000 p.n.e. znaleziono w jaskiniach w Meksyku, badania archeologiczne dowodzą, że różne gatunki bawełny uprawiano w Ameryce Południowej i Indiach kilka tysięcy lat temu. Najstarsza wzmianka o bawełnie w źródłach pisanych pochodzi sprzed ponad 3 tysięcy lat ? jest zawarta w Rygwedzie. Ok. pięciuset lat później, grecki historyk Herodot (484-426 r.p.n.e.) tak pisał o indyjskiej bawełnie: Rosną tam dziko drzewa, których owocem jest wełna piękniejsza i lepsza od owczej. Mieszkańcy Indii wytwarzają z tej drzewnej wełny swe odzienie.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bawełna_%28włókno%29
Polskie warunki, a odzież
Czasami ciężko ubrać się dobrze do pogody. Nie raz trzeba ubrać się na tak zwaną 'cebulę' zwłaszcza przy polskim klimacie, który jest dość zmienny. Dlatego więc w szafie trzeba mieć zestaw ciuchów na każdy rodzaj pogody. Kurtki i płaszcze na jesienne deszcze, ciepłe kurtki na zimę. Swetry, bluzy z kapturem, koszulki, t-shirty i wiele wiele innych. A jak jeszcze zdarzy się jakieś wesele czy inna uroczysta impreza to dobrze byłoby ubrać coś eleganckiego. Ogólnie odzieży każdy z nas ma pewnie bardzo dużo, nie zależnie od płci czy też wieku (jednak wiadomo, że kobiety mają zazwyczaj bardziej pojemne szafy).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz